uchopovač MG10

UNIVERZÁLNÍ ELEKTRICKÝ MAGNETICKÝ UCHOPOVAČ PRO BEZPEČNÉ A PŘESNÉ SPOLUPRACUJÍCÍ APLIKACE

  • Elektrický magnetický uchopovač nabízí rychlé nasazení bez komplikovaného nastavení a nákladů na externí přívod stlačeného vzduchu
  • Vestavěná inteligence se snadno nastavitelnou sílou a detekcí dílů zaručuje spolehlivou manipulaci s díly v širokém rozsahu velikostí a hmotností
  • Rychlý, kompaktní a individuálně nastavitelný uchopovač pro potřeby všech vašich aplikací
  • Zajištění bezpečného a spolehlivého provozu díky udržování úchopu i po výpadku proudu nebo nouzovém vypnutí

MG10 společnosti OnRobot je univerzální, snadno použitelný magnetický uchopovač pro manipulaci s materiálem, montáže a obsluhy strojů ve výrobě a prostředí automobilového a leteckého průmyslu. Díky systému jednoho řešení (One System) je MG10 plně kompatibilní se všemi roboty významných značek a nabízí jedinečné funkce nastavitelné detekce síly a úchopu, které uživatelům umožňují ovládání na bezkonkurenční úrovni.

SPOLEHLIVÁ A FLEXIBILNÍ MANIPULACE
Díky konfigurovatelné detekci síly a úchopu dokáže MG10 manipulovat s rozsáhlou řadou velikostí, tvarů a hmotností dílů.

BEZPEČNÉ A SPOLUPRACUJÍCÍ OPERACE
MG10 udržuje úchop obrobku i po ztrátě napájení nebo nouzovém vypnutí

SNÍŽENÉ NÁKLADY NA NASAZENÍ A PROVOZ
Bez nutnosti externího přívodu stlačeného vzduchu, kabeláž či průběžné údržby

Uchopovač MG10 OnRobot

Díky snadno konfigurovatelné magnetické sile uchopovač MG10 společnosti OnRobot ideálně vyhovuje náročným požadavkům aplikací, např. odebírání jednotlivých plechů. Vestavěný snímač přiblížení detekuje, zda díl byl zvednutý, nebo ne, a nastavení většího počtu magnetů podporuje aplikace, které vyžadují spolehlivou manipulaci s velkými nebo těžkými obrobky. A pro zajištění bezpečného, spolupracujícího provozu tento uchopovač udržuje úchop obrobků i v případech ztráty napájení nebo nouzového vypnutí.

Cenové dostupný uchopovač MG10 nevyžaduje externí přívod stlačeného vzduchu ani kabely, což umožňuje jeho snadnou instalaci bez dodatečných nákladů. A stejně jako zbytek řady bezproblémových, plně elektrických uchopovačů společnosti OnRobot i MG10 používá Quick Changer a intuitivní programování pro snadné nastavení. 

Uchopovač MG10 je ideální pro neobvykle tvarované díly i pro velké, ploché plechy. Na rozdíl od podtlakových uchopovačů nezanechává magnetický uchopovač společnosti OnRobot žádné stopy a dokáže manipulovat s perforovanými, lepivými či prašnými obrobky. V rámci aplikaci spojených s obsluhou lisů a ohýbáním dokáže MG10 manipulovat s dílem během celého procesu, i když díl mění tvar.

SPOLEHLIVÝ ÚCHOP S PROMĚNLIVOU SÍLOU
Magnetickou sílu lze snadno konfigurovat po krocích, aby vyhovovala požadavkům vaší aplikace, a to i ve velmi náročných případech, např. odebírání tenkých plechů.

VESTAVĚNÁ DETEKCE DÍLŮ
Vestavěný snímač přiblížení dokáže detekovat přítomnost dílů i to, zda je díl zvednutý, nebo nikoli.

BEZPEČNÝ, STÁLÝ ÚCHOP I PO VÝPADKU PROUDU
V případě výpadku proudu udrží uchopovač MG10 magnetickou sílu a neupustí obrobek.

NENÍ NUTNÝ ŽÁDNÝ STLAČENÝ VZDUCH
Elektrický magnetický uchopovač, který je připraven k použití hned po vybalení, a nabízí rychlou a snadnou instalaci a nulové dodatečné náklady.

Video s MG10 OnRobot

Potřebujete více informací? 

Napište nám nebo zavolejte. Máme řešení i pro Vás.