Společnost OnRobot podporuje růst trhu díky přelomové platformě D:PLOY

 

Platforma D:PLOY společnosti OnRobot přispívá k růstu trhu s roboty. Společnost OnRobot uvedla na trh D:PLOY – první automatizovanou platformu pro vytváření, spouštění, monitorování a opětovné nasazení kolaborativních aplikací.

D:PLOY automatizuje proces vytváření, nasazování a opětovného nasazování aplikací v několika jednoduchých krocích.

Procesy paletizace a CNC jsou podporovány již v době uvedení na trh a v budoucích verzích se plánuje přidání dalších funkcí.

D_Ploy_OnRobot_platform

„Platforma D:PLOY a její schopnost skutečně demokratizovat automatizaci byla cílem společnosti OnRobot od samého počátku a její základy jsme připravovali několik let,“ uvedl Enrico Krog Iversen, generální ředitel společnosti OnRobot. „V současnosti nabízíme nejširší sortiment nástrojů a aplikačních řešení v oboru, a to pro všechny přední značky robotů – vše na základě naší filozofie „Jeden systém, žádná složitost“. Nyní, když byly položeny stavební kameny, můžeme konečně spustit první verzi D:PLOY, která bude přínosem pro trh v celém odvětví.“

D:PLOY řeší jeden z největších problémů v oboru: nedostatek kvalifikovaných inženýrů a integrátorů v oblasti robotiky, kteří by pomohli menším a méně zkušeným výrobcům překonat stávající bariéry automatizace.

Simon Potzkai, inženýr prodeje robotiky ve společnosti Alexander Bürkle, systémový integrátor společnosti OnRobot a beta tester D:PLOY, řekl: „D:PLOY zjednodušuje úkol sestavení a integrace robotické buňky díky inovativnímu přístupu, který nevyžaduje žádný druh programování. Při současném nedostatku inženýrů je to pro integrátory obrovská výhoda. Díky snazšímu a rychlejšímu nasazení automatizace můžeme obsloužit více zákazníků a pomoci jim, aby rychleji pochopili výhody automatizace. To je výhra pro všechny.“

Jako automatizovaná platforma, která spolupracuje s mnoha předními značkami robotů a lze ji použít pro širokou škálu běžných aplikací, může D:PLOY pomoci urychlit zavádění robotů v rozsáhlém nevyužitém segmentu malých a středních podniků.

Alan Vallis, manažer pro školení a rozvoj ve společnosti LG Motion Ltd., distributor společnosti OnRobot, uvedl: „D:PLOY zpřístupní automatizaci firmám, které se k ní možná staví trochu odmítavě, ať už z důvodu nákladů nebo vnitropodnikových dovedností a kompetencí. Myslím, že díky D:PLOY se velká část těchto obav rozplyne.“

 

Jak D:PLOY funguje

D:PLOY automatizuje mnoho manuálních kroků, které jsou dnes nutné pro vytvoření a spuštění aplikace. D:PLOY automaticky identifikuje většinu instalovaného hardwaru a vygeneruje pohyb robota na základě překážek a hranic buněk definovaných v pracovním prostoru. Logika programu, výměna signálů, zpracování událostí a pohyb robota jsou automaticky vytvořeny pro celou aplikaci na základě několika vstupů, jako jsou atributy obrobku a poloha vychystávání.

D:PLOY přináší bezkonkurenční zkrácení doby a omezení složitosti nasazení robotických buněk. Například počáteční nasazení paletizační aplikace klesne ze 40 hodin na 4 hodiny, což představuje 90% úsporu času. Stejně tak je důležité, že při změně výrobních požadavků umožňuje flexibilita D:PLOY rychlé opětovné nasazení aplikace pro nové produkty nebo obrobky. Monitorování v reálném čase zvyšuje produktivitu a minimalizuje prostoje.

Původní článek zde.