Agilox a neomezený pohyb

Koncepce všesměrového pohybu AGV Agilox je jedinečný systém, který umožňuje neomezený pohyb a zajišťuje nejvyšší produktivitu. Inteligentní logistika se tak dostává na další úroveň. Pohyb robota je založen na třech klíčových prvcích:

  • 4 identické motory, které zajišťují všesměrový pohyb. Výsledkem je robot, který se může pohybovat v jakémkoli směru bez omezení, což znamená, že se dostane do všech oblastí výrobní linky.

  • Inteligentní řídicí systém, díky němuž je pohyb robota velmi přesný a precizní. To mu umožňuje pracovat při vysokých rychlostech a zatíženích, a to i ve stísněných prostorách. 

  • Bezpečnost především. Robot je vybaven bezpečnostním systémem, který zajišťuje, že se zastaví v okamžiku, kdy zjistí překážku nebo se vyskytnou problémy s jeho provozem. Robot je také vybaven senzorem, který detekuje objekty v jeho dráze a zastaví stroj dříve, než dojde k jakémukoli kontaktu.

Přesná navigace

Technologie dynamického směrování namísto pruhů na podlaze je na trhu nová. Robot se tak může pohybovat přesněji a efektivněji. Robot je také vybaven systémem vyhýbání se překážkám, který mu umožňuje detekovat překážky, jako jsou lidé nebo jiné roboty v jeho dráze, a vyhnout se jim. To znamená, že robota budete moci umístit kdekoli ve výrobní lince bez obav o bezpečnost.

Magnetické body v podlaze, nalepená vodítka nebo kalibrovaná zrcadla na zdi nahradila technologie. Laserový skener používá AGILOX v nejvyšším bodě zařízení a snímá 360 stupňů kolem něj. Funguje i v případě, že je k dispozici jen minimum orientačních bodů nebo nejsou k dispozici žádné – a funguje dobře i v náročném prostředí.

Pohyb v úzké uličce – video

Automaticky řízené vozidlo (AGV) AGILOX ONE se pohybuje bokem v úzkém jízdním pruhu a dokáže detekovat vše kolem sebe. Jedná se o skvělé řešení pro úzké výrobní linky s omezeným prostorem. Zároveň vám poskytuje flexibilitu při přemisťování zařízení AGILOX ONE kdekoli ve výrobním prostoru bez obav o bezpečnost.

Navrhneme Vám řešení pro inteligentní logistiku

Roste vaše firma a chytré plánování přepravy materiálu je pro vás klíčové? Chcete mít přehled o tom, kde a kdy se co přepravuje? Ideálním řešením by mohla být inteligentní logistika – pojďme si společně projít vaše možnosti. Kontaktujte nás!