Agilox logo

Agilox AGV – automated intelligent guided vehicles

Inteligentní logistika, automatizace logistiky

AGILOX vyvíjí a vyrábí inteligentní dopravní systémy. Inteligence roje již nepotřebuje hlavní řídící systém a tím je AGILOX revoluční na trhu. Systém AGILOX komunikuje a naviguje pomocí rojové inteligence. To znamená, že každý robot komunikuje s dalšími roboty přímo a každý ví, kde v provozu jsou ostatní roboti. Prostřednictvím HMI lze AGILOX přizpůsobit a konfigurovat na další úrovni. Po celém světě využívají služeb inteligentních vozidel AGILOX desítky firem. Chcete tuto konkurenční výhodu využít také? Zeptejte se nás, jak vyřešit vaši automatizaci logistiky.

KATALOG Agilox-A4_EN_2024

 

Inteligentní logistika – Agilox AGV

AGILOX_ONE_box

Agilox One

Inteligentní dopravní systém s nosností až 1 000 kg

AGILOX_OCF_box

Agilox OCF

Inteligentní dopravní systém s nosností až 1 500 kg

AGILOX_ODM_box

Agilox ODM

Inteligentní přeprava malých vozíků s hmotností až 300 kg

AGILOX_OPS_box

Agilox OPS

Inteligentní dopravní systém s nosností až 1 500 kg

Automatizace logistiky

plug & perform agilox

PLUG & PERFORM

Na nic nečekej – ready2take

Proč si neobjednáte AGILOX AGV online a nezprovozníte je sami u vás? Funguje to také u robotických vysavačů.
Plug & Perform je vize AGILOX v systémové architektuře. AGILOX vyžaduje pouze dobře fungující prostředí WiFi a 3fázové připojení 16 A pro stacionární nabíjecí zařízení.
Integraci dalších zařízení, ale také rozšíření systému nebo změny lze pak provádět nezávisle.

Netroufáte si? Není nic jednoduššího, než využít naše služby a celý systém si nechat představit, nastavit a integrovat do vašeho systému.

 

Freedom of movement Agilox

360° AGILNÍ A PŘESNÉ

Neomezená svoboda pohybu

AGILOX je založen na koncepci pohyblivého pohonu po povrchu. Provozní prostor stojí peníze, proto je lepší jej použít pro výrobu než pro logistiku. 4 identické pohonné jednotky, symetricky uspořádané, chytře ovládané se spoustou matematiky a řídicí technologie, umožňují pohyby ve všech směrech – rotace v klidu a paralelní pojezd. Pokud konvenční AGV vyžaduje šířku uličky mezi 3 a 4 metry, AGILOX si poradí zhruba s polovinou. I proto je automatizace logistiky využitelná ve skoro všech provozech. Díky volnosti pohybu v kombinaci s laserovou senzorovou technologií se AGV AGILOX pohybuje bez kolizí do jakékoli palety, která nebyla ručně přesně umístěna.

ROZHRANÍ ČLOVEK/STROJ

Výkonné uživatelské rozhraní

Na rozdíl od jiných systémů nemusíte pro interakci s AGILOX instalovat žádné aplikace. Stačí běžný webový prohlížeč. Připojujete se přímo k vozidlu prostřednictvím jedinečné hlavní IP adresy a v závislosti na vaší uživatelské roli, získáte kontrolu nad systémem.

Průběžně zoomovatelná vizualizace nabízí dokonalý přehled o flotile v reálném čase a umožňuje úpravy rozložení nebo parametrizaci pracovních toků jednoduchým kliknutím myši. AGILOX vám poskytuje všechny nástroje dostupné našim technikům – integrované do webové aplikace. Součástí HMI je také integrovaná dokumentace založená na WIKI s mnoha příklady konfigurace.

true swarm inteligence

NOVÝ ŘÍDÍCÍ SYSTÉM

Skutečná rojová inteligence

AGILOX jedná samostatně, ale je také vynikajícím týmovým hráčem. Flotila AGILOX funguje bez externího řídicího systému. Všechny jednotky mezi sebou trvale komunikují prostřednictvím WiFi infrastruktury poskytované zákazníkem. Automaticky si navzájem vyměňují informace o prostředí a aktuální situaci objednávky několikrát za sekundu. A to je plná automatizace logistiky.

Mnoho umělé inteligence spočívá v dynamickém přidělování dopravních úkolů. Na základě nákladů na virtuální dopravu, které každý účastník neustále přepočítává pro všechny čekající objednávky, se automaticky rozhodne, které vozidlo objednávku splní. Součástí výpočtu s konfigurovatelným hodnocením je mnoho kritérií.

Inteligentní logistika

Dynamická navigace Agilox

DYNAMICKÉ SMĚROVÁNÍ V CELÉ SVÉ KRÁSE

Přesná navigace

Navigace (určování polohy) a autonomní směrování v roji. V této oblasti se AGILOX odlišuje od konkurence a stabilně splňuje vysoké požadavky: přesnost +/- 2 milimetry, pouze na základě obrysu místnosti. Pokud chcete na jedné straně mít rychle přizpůsobitelný a rozšiřitelný systém a zároveň jej chcete přenést na technologie úzkých dopravníků, je to také nutné. Magnetické body v podlaze, nalepená vodítka nebo kalibrovaná zrcadla na zdi byly technologií minulosti. Laserový skener používá AGILOX v nejvyšším bodě zařízení a snímá prostředí o 360 stupních. A to funguje v těch nejnáročnějších prostředích, dokonce s minimálními nebo žádnými dostupnými orientačními body.

Technologie dynamického směrování namísto pruhů na podlaze je na trhu nová. Určení optimální trasy v reálném čase. Směrování v roji znamená najít pro všechny účastníky solidárně nejlepší možnou trasu, aby celková trasa všech vozidel byla pro daný proces optimální – lineární optimalizace. Vyhnete se zablokování a efektivně vyřešíte vzájemné blokády. A pokud chce operátor nastavit pevnou trasu, protože to situace vyžaduje, je to jednoduše možné pomocí nakreslené virtuální čáry.

Nabíjení AGILOX

NEPŘETRŽITÝ NAPÁJECÍ ZDROJ

Efektivní hospodaření s energií

Energetický systém v AGILOX je výjimečný – spoléhá na technologii LiFePO4 s integrovaným konceptem nabíjení. Výhodou je, že se baterie dobře vyrovná s krátkými náboji a vysokými proudy. To znamená, že každou logistickou přestávku bez objednávky přepravy AGILOX automaticky používá k nabíjení, i když je to jen několik sekund. Pokud tyto sloty nejsou právě volné, není to problém: pro 4-5 hodin provozu se AGILOX nabije za méně než 15 minut.

Přenos energie je kontaktně založen na malé nabíjecí desce při 48 VDC / 80 A. Na primární straně jsou vyžadováno 3fázové napětí 400 V s 16 A pojistkou, snadno připojitelné přes CEE zásuvku. Dobíjecí Battery Pack a nabíjení jsou plně monitorovány integrovaným systémem správy baterie (BMS). Kompletní nabíjecí systém nové generace je certifikován podle UN38.3.

Automatická přestavba AGILOX

PRO MNOHO APLIKACÍ

Automatické přestavování

AGILOX je standardně určen k přepravě nosičů nákladu, které lze přepravovat vidlemi: palety, vozíky, poloviční palety, boxy z pletiva atd. Pokud jsou přepravovány jednotky s nadměrnými délkami až 1 600 mm, lze rozšíření vidlic dovybavit. Ale přeprava boxů, jako jsou KLT, také není problém – k tomuto účelu je k dispozici AGILOX BoxCarrier.

Na základě přepravní objednávky vozidlo rozpozná, že má být přepravena krabice nebo stoh boxů. Automaticky se přesune a sám se přenastaví. Na jednom zařízení nebo v jednom systému je tedy možné několik aplikací.

Industry 4.0 AGILOX

PŘIPRAVENO PRO PRŮMYSL 4.0

Otevřená rozhraní

AGILOX interaguje se svým prostředím. S lidmi prostřednictvím Easy Buttons, prostřednictvím modulu AGILOX IO se stroji, branami, výtahy, systémy požární signalizace atd. Nebo prostřednictvím standardizovaného rozhraní JSON / Webservice s hostitelskými systémy vyšší úrovně. HMI – rozhraní člověk/stroj – se zobrazuje ve webovém prohlížeči a je kdykoli k dispozici. Proto je automatizace logistiky s AGILOX ještě jednodušší.

ukazka_text_banner

Chcete objevit všechny výhody této technologie? Zavolejte nám nebo napište, domluvíme si termín schůzky v našem DEMO CENTRU, kde Vám ukážeme všechny možnosti, případně se domluvíme na testu u Vás ve skladu nebo výrobě.

agilox_pronajem_ruka_01

Pronájem robotů AGILOX

 

DÉLKA PRONÁJMU: 1-5 let

V CENĚ: nastavení aplikace, pravidelné servisní kontroly, poradenství

IDEÁLNÍ PRO: všechny firmy, které mohou bez větších vstupních investic rychle automatizovat své logistické provozy a postupně rozšiřovat AMR technologii na základě vlastních zkušeností

MOŽNOST ODKUPU ROBOTA PO UKONČENÍ PRONÁJMU

Aktuálně

Nejefektivnější roboty pro manipulaci s materiálem

Nejefektivnější roboty pro manipulaci s materiálem

Autonomní mobilní roboti (AMR) Automatizovaná řízená vozidla (AGV) v novém pojetí Automatizovaná řízená vozidla (AGV) jsme od základu přepracovali a naše vozidla považujeme za revoluční vývoj AGV. Inteligence našich logistických robotů se vyhýbá investicím do...

Varianty AGILOX ONE

Varianty AGILOX ONE

Agilox One byl vyvinut s důrazem na logistiku. Je k dispozici ve třech délkách vidlic nebo alternativně bez středové patky. Více variant, jedno řešení – ONE! Tři délky vidlic - 1400, 1600 a 1800 mm. Delší vidlice využijete v případě, kdy potřebujete přemístit větší a...

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ SPOTŘEBY ENERGIE

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ SPOTŘEBY ENERGIE

Energetický systém pro logistické roboty AGILOX je výjimečný: využívá technologii LiFePO4 a integrovanou koncepci nabíjení. AGILOX je vhodný pro krátké nabíjení s vysokými proudy. To znamená, že každou logistickou přestávku bez přepravního příkazu – i kdyby trvala jen...

Neomezený pohyb a navigace

Neomezený pohyb a navigace

Agilox a neomezený pohyb Koncepce všesměrového pohybu AGV Agilox je jedinečný systém, který umožňuje neomezený pohyb a zajišťuje nejvyšší produktivitu. Inteligentní logistika se tak dostává na další úroveň. Pohyb robota je založen na třech klíčových prvcích: 4...

Inteligentní logistika – ANALYTIKA AGILOX

Analýza dat je klíčovým faktorem pro provoz a optimalizaci v prostředích Průmyslu 4.0. AGILOX Analytics je více než soukromá cloudová platforma pro analýzu dat. Zákazníkům a servisním partnerům nabízí možnost provádět analýzu výkonu a podporuje údržbu a podporu problémů pro celou flotilu AGILOX.

Více než 3,5 miliardy datových bodů generovaných na AGILOX za jeden rok umožňuje analyzovat výkonnost celé flotily. Díky trvalé konektivitě mohou zákazníci, partneři a tým podpory AGILOX provádět analýzy výkonu téměř v reálném čase nebo analyzovat a interaktivně řešit výzvy v tomto procesu.

Prostřednictvím přizpůsobitelného online portálu nebo rozhraní Cloud-to-Cloud Connect mohou zákazníci svou flotilu AGILOX neustále sledovat. Zabezpečení je funkce, kterou také vnímáme jako osobní výzvu. Díky soukromému připojení APN, datovým centrům certifikovaným podle ISO 27001 a šifrování podle nejvyšších bezpečnostních standardů jsou data zákazníků chráněna před neoprávněným přístupem.

AGILOX analytika

Ukázka prostředí analytiky

Addons – rozšíření o doplňky – automatizace logistiky

V závislosti na aplikaci lze AGILOX rozšířit o další funkce – dokonce i zpětně – Plug & Perform

AmComBox

AMTECH COMMUNICATION BOX

Komunikační box Amtech byl vyvinut pro komunikaci s roboty Agilox, MiR. Elektrický signál přivedený na vstup zařízení je transformován na softwarový příkaz REST API nebo MODBUS TCP a odeslán na definovanou IP adresu – jiné zařízení v rámci počítačové sítě – robot Agilox, MiR, MiRFleet

Agilox Box Carrier

Agilox Box Carrier

Tento modul lze vyzvednout z jakéhokoli zařízení, které má na zadní straně vidlic integrovanou spojovací jednotku pro energii a sběrnici. Spodní část jednotky je standardizována a obsahuje spojovací prvky, PLC (Basis Beckhoff 9020 CX) a prostor pro baterii, která není ve výchozím nastavení součástí.

Horní část se obvykle skládá ze dvou pásových dopravníků s max. nosnost každého 50 kg a perfektně se hodí pro boxy a podnosy se základní plochou 600 x 400 mm. Přizpůsobená technologie dopravníku je k dispozici na vyžádání.

Agilox Barcode Scanner

Jednotka identifikace čárového kódu

Na zadní straně vidlice AGILOX je vestavěné okno pro kamerový modul, předběžné zapojení probíhá již ve výrobním závodě pro každé zařízení. Pomocí několika jednoduchých kroků lze kameru dodatečně namontovat. Oblast zachycení kamery je asi 1 metr čtvereční na přední straně palety. Integrovaný systém podsvícení pomáhá při špatných světelných podmínkách.

Integrace Plug & Play v pracovních postupech je v HMI možná. Pokud je v oblasti snímání více než jeden čárový nebo QR kód, lze je snadno filtrovat pomocí regulárních výrazů. Získané informace lze využít mnoha způsoby. Pro kontroly věrohodnosti, cílové informace nebo jako indikátor pro cílový dotaz do hostitelského systému.

Bezpečnostní prvky Agilox

Doplňkové bezpečnostní vybavení AGILOX

Pro použití vozidel AGILOX v prostředích, kde jsou provozovány osoby a zejména vysokozdvižné vozíky nebo vlečné vlaky, jsou možné další bezpečnostní funkce. Takzvaná ochrana před kolizí rozšiřuje bezpečnostní pole do třetí dimenze, jak to vyžaduje norma. Toto je pouze pro ochranu strojů, ne pro osobní ochranu. Chcete-li získat další informace o tom, na které případy se detekce vztahuje a které nikoli, obraťte se na náš prodejní tým.

AGILOX Floor Spot je bodové světlo, které zobrazuje tečku na podlaze v přední části vozidla a vizuálně upozorňuje pracovníka na blížící se zařízení. Tato metoda je dobře známá a osvědčená vysokozdvižnými vozíky a jinými průmyslovými vozíky a je k dispozici v mnoha různých barvách.

Moduly Agilox IO

Moduly AGILOX IO

Pro interakci s periferními komponenty, jako jsou vysokorychlostní dveře, požární poplachové systémy, semafory nebo dopravníkové systémy, je k dispozici AGILOX IO.

Základní verze obsahuje PLC, které je připojeno k zákaznické síti tak, že k ní mají zařízení AGILOX přístup TCP. Prostřednictvím speciálního protokolu jsou zpracovávány vstupní signály rozšiřujících karet a ovládány výstupní signály. Standardní konfigurace obsahuje tři vstupní svorky a tři výstupní svorky. AGILOX IO potřebuje jednofázové napájení. Logickou funkcionalitu lze jednoduše implementovat do pracovních postupů v uživatelském softwaru.

V rozšířené verzi je IPC integrován dodatečně. Je účastníkem komunikace jako AGILOX a může být použit jako trvalé rozhraní k hostitelskému systému nebo jako primární bod připojení pro vizualizaci. Nemá kontrolní funkci.

Integrované měření přetížení

Měření přetížení v AGILOXu poskytuje aktuální hmotnost zátěže v rozsahu přesnosti asi 25 kg a může být zobrazeno nebo dotazováno jako datový bod.

w

Vícejazyčný přístup

Každý uživatel může v uživatelském profilu definovat preferovaný jazyk. Aktuálně je k dispozici němčina, angličtina a italština. Další jazyky lze kdykoli integrovat.

l

Integrovaná dokumentace a hloubkové ladění

Nemáme žádná tajemství. Velmi podrobná dokumentace je k dispozici na samotném vozidle prostřednictvím systému WIKI. Technicky pokročilí uživatelé navíc mohou kopat do nejhlubších hlubin ladění a systémových parametrů zařízení.

Víceúrovňový provoz

AGILOX může pracovat také na různých podlažích, pokud je zajištěno připojení výtahovým systémem. Proto musí vyhovovat konstrukční podmínky a uvnitř výtahu musí být k dispozici WiFi.

Režim sledování

AGILOX lze také použít jako poplašný systém. Ve vizualizaci lze definovat oblasti, které – pokud jsou v dosahu vidění – lze sledovat pohyby. Zásadní logistickou aplikací je překračování oblasti takzvaného „Known Consignor“, jako v případě zasílání letecké dopravy.

Notifikace

Technické závady nebo chyby procesu, například zámky způsobené překážkou před nabíjecí stanicí, jsou hlášeny e-mailem. AGILOX musí mít přístup k poštovnímu serveru (SMTP) v síti.

Life Time Service

Adaptaci AGILOX a jednoduchou elektromechanickou službu zvládnete sami. Vše je opravdu tak snadné. Na případné další nabízíme kompletní balíčky služeb.

Předplatné softwaru

Systémy AGILOX nabízejí neobvykle vysoký počet možností pro mapování logistických procesů a další funkce pro monitorování, analýzu, oznámení a mnoho dalšího. Rozsah funkcí se neustále rozšiřuje a stávající funkce se neustále optimalizují.

Pro podporu vašeho závodu je důležité, aby systémy byly vždy aktuální ve všech případech softwarové technologie, aby měli všichni zákazníci k dispozici také celou řadu funkcí.

Balíček Software Subscription obsahuje následující položky:

  • Minimálně půlroční aktualizace pro optimalizace a funkční vylepšení – vč. aktualizace digitální dokumentace (systém WIKI na vozidle)
  • Nezávazná možnost podávat žádosti o rozšíření na AGILOX, týká se HMI, ovládání vozidla, řízení bezpečnosti, AGILOX Analytics
  • Použití analytického systému AGILOX pro analýzu
  • Nepřetržité informace o nových funkcích a aktualizacích jako takzvané kanály funkcí
  • Průběžné provozní náklady pro AGILOX Analytics
  • Služby ve smyslu horké linky podpory, s výjimkou požadavků na rozšíření

Preventivní údržba

Preventivní pokusy o údržbu s cílem čelit závažným závadám a neočekávaným prostojům systému. Pravidelná kontrolní opatření předvídají možné poruchy systému a zahájená protiopatření se okamžitě pokoušejí selhání zabránit. Údržba se skládá ze dvou částí, elektromechanické půlroční a roční údržby, během níž se kontrolují mechanické součásti, jakož i v případě potřeby vyměněné opotřebitelné součásti a každoroční kontrola.

Preventivní údržba je volitelná, tj. může ji provádět také smluvní partner / provozovatel nebo jeho poskytovatel služeb sám. Provedení podle pokynů k údržbě je však podmínkou záruky.

Servis náhradních dílů

Na požádání pro vás samozřejmě také sestavíme férové ​​balíčky náhradních dílů na míru.